Mam dla Was zagadkę

Istnieją w Anglii (tak, tu też) skrajnie prawicowe grupy zorganizowane, posiadające na szczęście niewiele członków, ale głoszące bardzo agresywną i wręcz nieludzką filozofię czystości ras i wyższości rasy białej nad innymi. Jedna z nich „zasłynęła” jakiś czas temu stworzonym przez siebie plakatem, na którym książe Harry miał przystawiony do głowy pistolet, a nazwany został zdrajcą rasy i narodu z powodu swojego małżeństwa z Meghan- kobietą rasy mieszanej. Pamiętam, jak zrobiło mi się niedobrze, kiedy czytałam o tym w gazecie. Dla mnie tak ogromna dawka nienawiści do drugiego człowieka jest czymś kompletnie niezrozumiałym i przyprawiającym o dreszcze i mdłości. Grupa ta uważa między innymi, że wszystkie białe kobiety będące w związku z nie-białymi mężczyznami powinny być wieszane, a ich wspólne dzieci mordowane. Takich hasełek mają na swoim koncie więcej, ale to szczególnie utknęło mi w pamięci ze względu na moje mieszane małżeństwo i owoc tego małżeństwa w drodze.

Miesiąc temu dwóch członków tej organizacji, autorów wspomnianego plakatu, zostało aresztowanych i skazanych na więzienie. I teraz zagadka dla Was: zgadnijcie, jakiej ci chłopcy (18 i 19 l.) są narodowości?

Reklama

33 myśli w temacie “Mam dla Was zagadkę

 1. Polska ma długą i naprawdę bogatą historię walki ze wszelkiego rodzaju -izmami. Napisałem o tym w tekście: Urodziłem się w Białymstoku W Polsce żyły w zgodzie ze sobą różne grupy wyznaniowe. Tak było do czasu gdy obudził się potwór, któremu na imię było: sprzymierzenie polityków z kościołem. Wydarzenia w Białymstoku są jak lakmusowy papierek na społeczną, publiczną dojrzałość, tolerancję, uważność. Stały się nagonką i polowaniem polaków na polaków. Podjudzanych słowami księdza z ambony i polityków na pikniku zakrapianym piwem. Stawiam pytanie na które nie oczekuję odpowiedzi: kto i kiedy w naszej historii pozwolił na to, aby dzika banda agresywnych frustratów dyktowała standardy moralności i kto dał im poczucie, że są bezkarni?
  Sylwio, w swoim tekście piszesz o dwóch małoletnich polakach z grupy neo-nazi, ale wiedzieć musisz, że to nie oni winni są zaistniałej sytuacji. Dziecko nie rodzi się nacjonalistą, dziecko nasiąka tym co otrzymuje w domu, rodzinnym polskim domu.

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Zgadzam się z Tobą. To postępujący proces indokrynacji. Podmieniono wartości i wpojono im [brak prawdy] jako jedyną, główną, najważniejszą idee życia. Dzieci, młodzież widzą to w domu i tak samo widzą to w mediach, które produkują im papkę gotową do spożycia, bez wysiłku. Jedyny dostępny im na żywo guru, ubrany w czarną suknię, nawołuje ich do nienawiści w imię pokoju. Brak edukacji i łatwego dostępu do oświaty (zgwałconej w ostatnich latach) budzi w nich potwory, które zrodzone z nienawiści w domu, mediach, kościele domagają się wypuszczenia z klatki. Stąd te plakaty obrażające rodzinę królewską, powrót ogolonych głów, kostak brukowa w Białymstoku.

    Polubione przez 1 osoba

  1. Dodałbym do tego bardzo zgrabną propagandę uciśnienia. Otóż kościół katolicki ma w swojej historii sporo sromoty. Zasłużonej i niezasłużonej. Nie ma to teraz znaczenia, sęk tkwi w tym, że potrafi to dobrze wykorzystać. Obrona kultury, tradycji, Słowa Bożego itd. To wszystko postulaty, w których aż ciężko utrzymać na nogach. Faktycznie główną rolę odgrywać tu będzie samodzielne myślenie i trochę otwartości na świat. Analiza pozytywnych i negatywnych wpływów zachodu na naszą ojczyznę. Polska przyjęła już dawno nalepkę mesjanizmu, co ciekawe podobnie jak Rosja za carewiczów Aleksandrów, szczególnie w XIX w. Tak też widzi się Polska prawa strona, niezłomni, propaganda narodowców i wiele innych tego typu tworów. Jak niebezpieczne to są postulaty, o jak niebezpieczne! Ta dzika banda agresywnych frustratów, co ciekawe to nawet nie efekt ideologii. To grupa barbarzyńskich, agresywnych ludzi, którzy zwyczajnie dostali przyzwolenie. I to jakie przyzwolenie! Najwyższe.

   Polubienie

 2. Ta zaraza jest wszędzie i nijak tego wyplenić nie można… U nas niedawno w Białystoku pokazali szczyty swej inteligencji…. Banda łysych karków ledwo umiejących się podpisać krzyczy Bóg,honor i ojczyzna jednocześnie plując jadem na każdego kto nie pasuje do ich wzorca… Obrzydlistwo…

  Polubienie

 3. Swoją drogą myślałem że tylko u nas, w Niemczech czy na Ukrainie z takimi pojebami jest problem, po Anglikach czegoś takiego bym się nie spodziewał… Może nie tyle po Anglikach co mieszkańcach Anglii… Jednak to bardziej cywilizowany kraj niż Polska…

  Polubienie

  1. Myślę, że Anglicy właśnie zaprezentowali się w historii w sposób bardzo niecywilizowany. Pacyfikując i kolonizując większość świata, rozszerzając idee niewolnictwa. Polecam poczytać Kiplinga. Potem epoka wiktoriańska. To naród bardzo nacjonalistyczny w głębi duszy, aczkolwiek istnieje pewna anegdota łącząca twórczość Fleminga – Jamesa Bonda mam na myśli ze sposobem działania Anglików. Otóż wszelkich zbrodni Anglicy dokonują w białych rękawiczkach. Trudno ich o coś oskarżyć, a winę łatwo zwalić na każdego innego. Poza tym każda nacja ma brud na rękach.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Bardziej nie cywilizowanego narodu jak Polacy na chwilę obecną na pewno nie znajdzie… Jak nie kibole pokażą na wyjeździe swe mądrości to jakaś banda durniów obrzuci kamieniami i racami…. Ale na to akurat mają przyzwolenie od władz i kleru…

    Polubienie

    1. Sprzed kilku tygodni w Portland, głośne było. Reprezentanci Antify zaatakowali dziennikarza (jest gejem).

     Druga strona świata – Gruzja. Protest przeciwko władzy i przypuszczenie szturmu na parlament. Wiele osób skwasiło sobie twarze.

     Francja, wycinek z May Day. Protest żółtych kamizelek.

     Jeszcze raz Francja. Protest przeciwko małżeństwom gejów.

     Być może zapomniałeś o Euromajdanie z początku 2014 roku. Dla przypomnienia linka.

     Walka o Katalonię. Hiszpania.

     Człowiek człowiekowi równy. Nie mamy wiele dzikszego społeczeństwa od innych. Mamy za to koszmarną władzę.
     Kibole są wszędzie. Chyba nie muszę Ci przypominać ile kontrowersji wzbudzili angielscy kibice piłki nożnej. Za to gwarantuję Ci, że znajdziesz bardziej niecywilizowane narody niż Polski, w dużym ogólniku.

     Polubienie

  1. Może jestem nie na czasie z definicją, ale ja nie będąc rasistką nie posługuję się takimi hasełkami, jak „kozojebcy” na przykład. Chyba że to ten umiarkowany nacjonalizm 😉

   Polubienie

 4. Skąd w ludziach tyle nienawiści, dla mnie człowiek to człowiek nie istotne jaki kolor ma skóry liczy się charakter, ale z przykrością muszę przyznać, że niestety moja podopieczna jest rasistką szczególnie źle odnosiła się do czarnoskórych , jednego razu nie wytrzymałam i jej powiedziała, że jej nie rozumiem człowiek to człowiek nie ważne jaki ma kolor skóry, liczy się jaki ma charakter, a nie wygląd, więcej przy mnie nie komentowała czarnoskórej pielęgniarki może coś dotarło z mojego gadania.

  Polubienie

 5. Ojej, Polacy? Czytam i przerażam się. Moja Julia kocha Omara. Ja też bardzo go lubię. Dokąd zmierzamy? Strach.. Zagłada i z powrotem wejdziemy na drzewa?

  Polubienie

 6. Z całym szacunkiem do mojej ojczyzny, ale pewnie byli to Polacy. Ostatnio u nas w Białymstoku marsz równości został stlumiony przez bandę narodowców. Wstyd mi za nich okropnie. Tak bardzo żyjemy tym jak odebrano nam człowieczeństwo w czasie wojny, że teraz odbieramy je innym.

  Polubienie

 7. Dobra, przeczytałam komentarze i już widzę/

  Powiem ci w ramach ciekawostki, że wszyscy moi znajomi, ale dosłownie wszyscy, którzy zamieszkali w USA stali się rasistami. Dopóki mieszkali w Polsce byli bardzo tolerancyjni. Coś jest na rzeczy i wiem już, że nie ma sensu ich przekonywać i zwracać na to uwagę.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s