Poniedziałkowe czy wiecie, że: Morsy…

w Rosji mają w zwyczaju wspinać się po górach lodowych, aby później bez większych problemów ześlizgnąć się po lodowej ścianie z powrotem do wody? Jednak w wyniku ocieplenia klimatu i topnienia lodowców morsy zamiast lodowców trafiają na swojej drodze na klify, z których nie potrafią zejść? W wyniku czego spadają w dół, po drodze obijając się o skaliste formacje, raniąc się śmiertelnie, i masowo umierają?

Reklama

38 myśli w temacie “Poniedziałkowe czy wiecie, że: Morsy…

 1. Pytanie z serii Czy wiecie, że… należy do tych, na które odpowiadam: uważam że… [w tym miejscu wpisuję co możemy zrobić by pomóc planecie na której żyjemy] Do wielkiego wora ludzkich przewinień dorzucam wstrętne słowa jednej z dużych religii świata: „Czyńcie sobie ziemię poddaną”. Pytanie o granicę władzy człowieka nad światem pozostawiam otwarte.

  Polubienie

   1. wygląda na to, że choroba COVID-19 także należy do nas, do ludzi, gdy przekraczamy granice miejsc, do których sięgać nie powinniśmy. poczekajmy na to co kryje w sobie wieczna zmarzlina… gdy globalne ocieplenie zacznie ją rozpuszczać 😦

    Polubienie

  1. My, małe ludziki, mozemy dorzucic swoje 3 grosze wprowadzajac zmiany w zyciu codziennym lub podpisujac przerozne petycje, ktore są krzykiem do władz. Ale to wlasnie władza powinna podejmowac najwieksze kroki. Bez tego to walka z wiatrakami.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Nie tylko morsy cierpią i tracą życie przez ocieplenie klimatu, ale tego już nic nie powstrzyma. Przyjdzie kolej i na nas, ale akurat my, w przeciwieństwie do np. wspomnianych przez Ciebie morsów, na to sobie zasłużyliśmy…

  Polubione przez 1 osoba

 3. Och Sylwio, myślałam, że Ty o ludziach morsach piszesz, aż zrozumiałam, że to kolejna bieda przyrody, niszczonej natury. Nie wiem, co mogłabym zrobić, a może raczej czego nie robić, aby to zatrzymać. Może nie jeść ryb, które jem oprócz warzyw, bo zrezygnowałam z mięsa. Smutne to, że każdy z nas winny!

  Polubienie

  1. Trzeba krzyczec do władz. Ja na okrągło podpisuje przerozne petycje. Jestem zapisana do dziesiątek organizacji, ktore regularnie wysylaja mi petycje, a na 2 z nich rowniez co miesiac wplacam małą kwote: Avaaz i Change.org

   Polubione przez 1 osoba

     1. I trzeba w tym momencie dodać, że wymieniony przez Ciebie film idealnie wpisuje się w narrację niektórych przywódców państw oraz ich elektorat. Zatem pomysł na pay per view znakomitym się wydaje 🙂 Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s