31/52 – Book swap

Nic tak nie cieszy mola książkowego, jak darmowa książka 🙂 A szczególnie miło widzieć inicjatywy mające na celu zachęcenie do czytania i wymianę różnorodnych lektur. Na poniższych obrazkach możecie podziwiać moją małą modelkę prezentującą starą budkę telefoniczną przerobioną na miejsce ,,book swap”, czyli wymiany książek.

Tego rodzaju miejsc w Anglii jest mnóstwo. Używane książki można kupić za grosze, albo właśnie dostać za darmo. Przeznacza się na to małe regały na pętlach autobusowym bądź półki w supermarketach. Bardzo często łączy się takie inicjatywy ze zbieraniem funduszy na jakąś konkretną akcję charytatywną – przy zabieraniu książki można wrzucić jakiś pieniążek do specjalnej puszki.

Cieszy i jednocześnie zaskakuje mnie fakt powstawania takich inicjatyw oraz ilość samych książek. Oznacza to, że pomimo wszystko i wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ludzie NADAL czytają książki 🙂 A czy u Was w mieście też napotykacie na takie skarby?

Obrazek pochodzi ze strony https://www.thecrimson.com/article/2016/3/10/verena-conley/

Reklama

9 myśli w temacie “31/52 – Book swap

 1. Swoją drogą w Polsce też pojawiają się tego typu miejsca, ale w naszym nieszczęsnym kraju mało kto czyta, więc i tłumów przy takich miejscach nie ma… A szkoda, bo gdyby było więcej chętnych to i podobnych miejsc było by więcej.

  Polubienie

 2. Modelka sliczna i sympatyczna,te pomysly z ksiazkami sa super,pozwalaja zaoszczedzic kase i ludzie zaczynaja czytac,dla takiego mola ksiazkami,jak ja taka budka to marzenie…

  Polubienie

 3. Fajnie, że nie likwidują tych budek, bo są ładne i kojarzą się z Anglią. Taka ich wizytówka.
  U nas są stawiane takie małe budki jak karmniki dla ptaków i stamtąd można wziąć darmową książkę, albo oddać swoją przeczytaną, albo zrobić wymianę.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s