NOMINACJE

mystery

Moja pierwsza nominacja okazała się nie być ostatnią, dlatego stworzyłam oddzielną stronę na wszystkie pytania i odpowiedzi. Ten, kto ma ochotę dowiedzieć się o mnie czegoś więcej, niż sama ujawniam w tekstach, znajdzie to właśnie tutaj.

*

Mystery Blogger Award TUTAJ.

*

Liebster Awards:

Nominacja od Kasi z http://slowonasniadanie.blog.pl/

1. Co skłoniło Ciebie do założenia bloga o takiej tematyce?

Prawda jest taka, że pomysł na założenie strony powstał w głowie mojej przyjaciółki i jej koleżanki. Miałyśmy grupowo tworzyć bloga o tematyce rozwoju osobistego, siły umysłu i postrzegania świata. Grupa niestety szybciutko się rozsypała, a ja zachwycona pomysłem i zachęcona pochwałami reszty, spróbowałąm swoich sił tutaj. A skąd taka tematyka? Ja po prostu o niczym innym nie myślę i niczego innego nie robię, jak kocham, szanuję, marzę, śnię i karmię swoją ciekawość świata.

2. Jakie jest twoje hobby poza pisaniem?

Hobby zmieniają mi się bardzo często. Mój zapał jest trochę słomiany hehe, albo po prostu robię wszystko na raz! Zajęciami, które są ze mną nieprzerwanie od lat, są: czytanie książek; kultura horroru (filmy, książki, historie, doświadczenia, wiedza paranormalna); bardzo lubię układać puzzle; uczę się fotografii; uwielbiam język hiszpański. A tak poza tym, to Życie i Ludzie są moim hobby.

3. Gdybyś mogła wybrać sobie miejsce zamieszkania to gdzie by to było?

Na pewno byłby to kraj cieplejszy, niż Anglia! Ale pomijając moje narzekanie na pogodę jest mi tu bardzo dobrze. Jeśli pytanie mam potraktować abstrakcyjnie, to wybrałabym miejsce kompletnie różniące się od Europy: Indie, Brazylię, może być chatka z krowiego *** gdzieś w Afryce!

4. Co sprawia, że chętnie komentujesz wpisy na innych blogach?

Przede wszystkim uwielbiam rozmawiać. Często natrafiam też na teksty, które są źródłem informacji na temat, na który niewiele wiem. Wiem też, jak miło się robi, gdy ktoś doceni naszą pracę na blogu- jestem życzliwą blogerką haha!

5. Jaka kuchnia najbardziej Ci odpowiada? I dlaczego?

WŁOSKA! Bo jest „delizioso”! Kuchnia włoska jest prosta i przepyszna. Świeża i zdrowa. Nigdy się nie nudzi i zawsze syci. Oj, zjadłabym lasagne!

6. Czy masz takie „swoje miejsce” gdzie uciekasz kiedy chcesz pomyśleć?

Prysznic i kuchnia.

7. Jakiej słuchasz muzyki?

Łatwiej będzie mi wymienić, jakiej nie słucham: popu, hip-hopu i country. Słucham wszystkiego po trochu, z naciskiem na muzykę latynoską i trans/elektro. Uwielbiam też rock/metal i takie psychodele, jak Prodigy.

8. Gdybyś miała ubrać się w jednym kolorze to jaki by to był i dlaczego?

Bardzo oryginalne pytanie! Mam 2 główne zestawy: cała na czarno, bo mnie odmładza i wysmukla; cała na niebiesko, bo w tym kolorze mi najbardziej do twarzy.

9. Kot czy pies? Który zwierzak bardziej za Tobą przemawia?

Kot, bo jest bardzo samodzielny. Pies to olbrzymia odpowiedzialność, takie nigdy nie dorastające dziecko. Bałabym się, nie mam czasu, nie chciałabym go zranić zaniedbaniem.

10. Teatr czy kino? Gdzie bardziej czujesz się w swojej skórze?

W teatrze nie byłam już tak dawno, że nawet nie pamiętam, jak się tam czuję. Zatem na chwilę obecną kino.

11. Czy na co dzień brakuje Ci życia w Polsce?

Ani trochę. Przez dość długi czas miałam kompleks imigranta i wyraźnie dostrzegałam sens słów mówiących, że tylko w ojczystym kraju człowiek może się czuć, jak u siebie. Kompleks mi jednak przeszedł i za niczym już nie tęsknię.

 

Nominacja od Matyldy z http://inter-zycie.blog.pl/

1. Bez którego ze smaków mogłabyś/mógłbyś wytrzymać przez miesiąc: gorzkiego, słodkiego czy słonego?

Jeśli miałoby to służyć jakiemuś wyższemu celowi, to wytrzymałabym bez wszystkich. A tak na codzień najgorzej znoszę kwaśny- nawet teraz, kiedy o tym piszę, ślinianki zaczynają mi nieprzyjemnie pracować.

2. Który z bohaterów książkowych/komiksowych, filmowych lub teatralnych, jest najbliższy Twojemu sercu i dlaczego?

Corinne Hofmann, czyli Biała Masajka. Zdecydowanie widzę się w sytuacji, w której pod wpływem chwili i uczuć rzucam swoje dotychczasowe życie i zaczynam ekstremalną przygodę wśród obcych ludzi, w innej kulturze, w chatce z krowiego łajna.

3. Przyjmując, że reinkarnacja jest faktem,  człowiekiem jakiej płci chciałabyś/chciałbyś się narodzić w następnym wcieleniu i dlaczego?

Chciałabym być mężczyzną, gdyż na każdym kroku widzę, że mają w życiu łatwiej. Ponad to, będąc silniejszymi od kobiet, mogą czuć się bezpiecznej i na więcej sobie pozwalać.

4. Czy i jaki masz sposób na nieproszonych gości?

Nie miewam takich. Nie mam wielu znajomych, a ci, których mam, zawsze się zapowiadają. Jeśli wizyta mi nie pasuje- zawsze podaję prawdziwy powód.

5. Gdybyś mogła/mógł już od jutra być rentierem, czy rzuciłabyś/rzuciłbyś szkołę/pracę?

Nie, ponieważ kompletnie się na tym nie znam:)

 

Nominacja od Gochy z http://gochaczyniegocha.blog.pl/

1. Jakie jest twoje ulubione słowo i dlaczego właśnie to?

Moim ulubionym polskim słowem jest honor. Jest on według mnie niesamowicie ważny w życiu każdego człowieka i niestety obserwuję, że coraz więcej ludzi o nim zapomina, a to niszczy świat. Ulubione angielskie słowo to miserable. Jest bardzo praktyczne i nieprzetłumaczalne na język polski: to ponury, przygnębiony, beznadziejny, żałosny i smutny w jednym!

2. Przestroga najbliższych, która po latach okazała się mieć sens oraz ponadczasową wartość …?

Nigdy nie uznawałam autorytetów. Rad i przestróg słuchałam, doceniałam chęć pomocy, ale uważam, że każdy człowiek jest inny, nikt nie wie wszystkiego, a najlepiej uczyć się na błędach.

3. Czyje życie chciałbyś/chciałabyś przeżyć. Możesz wybrać choćby postać fikcyjną, zaszalej.

To najtrudniejsze z Twoich bardzo ciekawych pytań, ponieważ nigdy nikomu niczego nie zazdrościłam (przynajmniej na skalę życia). Jeśli mam zaszaleć, to chciałabym przeżyć to, co przeżyła Corinne Hofmann- Biała Masajka.

4. Co cię napędza? Co sprawia, że ci się chce?

Emocje przeżywane każdego dnia. Ludzie i wydarzenia, które codziennie mogą zaskoczyć i dostarczyć nowych doznań.

5. Kim chciałeś/chciałaś być w dzieciństwie i dlaczego?

Nie przypominam sobie żadnego konkretnego marzenia związanego z zawodem, czy byciem konkretnym ‚kimś’.

6. Możesz stanąć w obronie jakiejś idei z 100% gwarancją skuteczności – jaką ideę poprzesz?

Zlikwidowanie wszelkich religii tego świata i oparcie go na prawach etyki.

7. Co zrobiłbyś/zrobiłabyś z milionem dolarów?

Najpierw opłaciłabym swoje i innych zaległości (kredyty, długi, raty, opłaty za szkołę itp). Następnie kupiłabym domek letniskowy w Portugalii. Później poszłabym śladami mojej idolki- Angeliny Jolie- i zaangażowałabym się w pomoc ludziom Trzeciego Świata, może nawet otworzyła jakąś swoją organizację. Na końcu wynajęłabym doradce finansowego, który miałby za zadanie pomóc mi z głową zarządzić resztą 😛

8. Jeśli super-moc, to jaka?

Teleportacja. Po filmie „Jumper” moje życie nigdy już nie było takie samo 😀

9. Jedna kaczka wielkości konia czy sto koni wielkości kaczek?

Sto koni wielkości kaczek.

10. Największa złośliwość jakiej się dopuściłeś/dopuściłaś to?

Mój ówczesny chłopak poszedł beze mnie na wesele najlepszego przyjaciela (ja miałam szlaban). Nie mogłam znieść tego, że świetnie się beze mnie bawi, więc go okłamałam, że idę do klubu. Usnęłam (w łóżku, w domu, w swoim pokoju) w momencie, w którym wyprowadzałam go z równowagi kłamstwami o podrywających mnie facetach. Ups!

11. W jakiej epoce, jakich latach chciałbyś/chciałabyś spędzić swoją młodość?

Każda epoka ma swoje plusy i minusy. Chciałabym spędzić swoją młodość w tych samych czasach, w których ją spędziłam.

12. Pytanie bonusowe – jakie było Twoje pierwsze wrażenie na temat mojego bloga?

Bardzo spodobał mi się skromny i przejrzysty układ. W miarę czytania Twoich tekstów od deski do deski odkrywałam, jak świetny masz styl pisania i jak ciekawe tematy poruszasz. Zmartwiły mnie duże przerwy w pisaniu, bo chciałam więcej i częściej!

 

Nominacja od Blackie z http://comiduszazaspiewa.blog.pl/

1. Jaka piosenka/muzyka sprawia, że od razu czujesz się lepiej?

Wszystko zależy od nastroju. Czasami diagnozuję swój nastrój danego dnia na podstawie muzyki, która mnie przyciąga. A tak na codzień zdecydowanie latynoska jest tą, która rozprasza nawet najczarniejsze chmury.

2. Ulubiona pora roku i dlaczego?

Wiosna. Jesień i zima to dla mnie cierpienie, więc przyjścia wiosny wyczekuję dosłownie odliczając dni. Poza tym w maju mam urodziny. Wiosna kojarzy mi się z nowością, świeżością i powrotem do życia.

3. Jak według Ciebie wyglądałaby III Wojna Światowa?

Myślę, że takiej nie będzie.

4. Z jakim bohaterem z książki/filmu się utożsamiasz i dlaczego?

Znowu się powtórzę, ale co mam zrobić, skoro to prawdziwa odpowiedź: utożsamiam się z Corinną Hofmann- Białą Masajką.

5. Jak wyglądałby w przyszłości Twój dom marzeń?

Minimalistyczny, prawie pusty, wyposażony jedynie w najbardziej niezbędnę przedmioty.

6. Jakie pierwsze miejsce za granicą byś odwiedziła, jakbyś wygrała pieniądze, i dlaczego?

Portugalię, bo marzę o tym już odkąd byłam nastolatką i jakoś się nie złożyło. Prawie udało mi się w tym roku.

7. O czym lubisz czytać na blogach?

Lubię czytać teksty, które dają mi całkiem nowe spojrzenie na pozornie oklepane tematy. Lubię też blogi o tematyce zbliżonej do moich zainteresowań. Uwielbiam znajdywać takie, które wyróżniają się absolutną nietuzinkowością: była zakonnica, marynarz, polska muzułmanka, Polka w Afryce, kobieta, która umarła i wróciła do żywych. Nowe informacje z pierwszej ręki są bardzo cenne.

8. Stwarzałaś kiedyś własne opowiadania lub książki?

Raz napisałam kilka rozdziałów książki fantasy, których osobiście nie lubię. Byłam wtedy z chłopakiem, który się nimi fascynował. Podobno śmiał się na niej i płakał. Był to prezent urodzinowy.

9. Gdzie widzisz siebie za 10 lat?

NIE CIERPIĘ TEGO PYTANIA!!! Hahahahaha zawsze podaję go jako przykład tego, jakim człowiekiem NIE jestem i w jaki sposób NIE myślę. Nie widzę się za 10 lat, ponieważ tak daleko nie patrzę (próbowano mi wcisnąc okulary- na próżno) 😛

10. Jakim dzikim zwierzęciem mogłabyś być i dlaczego?

To mi dałaś zagwozdkę. Siedzę i myślę już dobre 10 minut. Dalej myślę! ……….. W byciu kobietą nie lubię tego, że nikt się nas nie boi, nie mogę jednak znaleźć naprawdę strasznego zwierzęcia, którym mogłabym być. Wybiorę więc żabę (ma szeroki uśmiech, żyje w wodzie i jest słodziutka) i surykatkę (jest aktywna, czujna i słodziutka).

11. Co najbardziej lubisz w facetach/chłopakach?

Lubię, kiedy są tajemniczy i pozostają trochę z boku. Lubię, kiedy na codzień zamykają się w twardej skorupie, ale kiedy przychodzi odpowiedni moment potrafią rozwalić na łopatki wspaniałym gestem. Czyli lubię romantycznych Włóczykijów 😉

Reklama

12 myśli w temacie “NOMINACJE

 1. Dziękuję za bardzo interesujące odpowiedzi.

  Odnośnie 2 odp. Biała Masajka mnie zirytowała na początku, a wobec Ciebie nie miałam takich odczuć. A tak przy okazji, to mógłby być bestseller, gdyś napisała czy i co daje, czy i jak ogranicza związek osób o odmiennych kulturach, istniejący na rdzennym terytorium białych, w odczuciu białej kobiety.

  Odnośnie 3 odp. również bym to rozważała z tych samych powodów. 😉

  Polubienie

 2. Hahah surykatki rzeczywiście są słodkie! Co do Portugalii, to rzeczywiście piękne państwo z tego co słyszałam od siostry, która tam była. Poleca! 😉 Moją ulubioną porą roku także jest wiosna, więc cieszę się z tej odpowiedzi.

  Dziękuję za poświęcenie na to czasu, i jak zawsze, miło mi się czytało! 😀

  Polubienie

 3. Czasem tak siedzę i się zastanawiam, że w sumie inteligentny i sprytny ze mnie człowiek, ale potem zdarzają się takie sytuację, że zadaje sobie pytanie czy aby na pewno ? 🙂 Patrzę na datę dodania odpowiedzi i wstyd ! Tyle czasu mija, zaglądam do Ciebie bardzo często i dopiero teraz zauważyłam ten wpis.
  A co do odpowiedzi to fantastyczne, zwłaszcza ta o domu, który byłby urządzony tak jak mój 🙂
  Ale tak się czasem zastanawiam, już w nie nawiązując do odpowiedz, jak by to było spotkać się i porozmawiać na żywo. Czy to jaką Cię tu widzę, było by adekwatne do tego jaka jesteś w codziennym życiu, bo wiadomo inaczej się piszę, a inne ma się wrażenie, gdy widzimy mimikę człowieka, jego oczy i emocję.
  I życzę Ci tej Portugalii z całego serca. Gdybym miała więcej hajsu, to bym Cię tam zabrała 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s