Jesteście kochani!

więź

Jeśli patrząc na tytuł tego wpisu myślicie, że dotyczy on Was, a mi zebrało się na blogowe sentymenty, ponieważ jestem wzruszona Waszymi wizytami, komentarzami i uwagą i chcę Wam wszystkim szczerze podziękować, to… macie absolutną rację. Nie jest to co prawda rocznica mojego bloga- tak naprawdę nie minęło jeszcze nawet pół roku. Ale mój poprzedni wpis (klik) był dla mnie naprawdę ważny i pokazaliście, że mogę na Was w pełni liczyć. Wszystkim na raz i każdemu z osobna dziękuję za przeczytanie tego tekstu i podzielenie się ze mną swoimi opiniami. Zakładając bloga zyskałam o wiele więcej, niż sobie po cichu wymarzyłam.

K., o której między innymi był mój tekst o empatii, przedyskutowała ze mną jego treść i nasze odczucia. Podzielenie się z Wami jej opinią uważam za konieczne. Wyjaśniła mi bowiem, że to nie jest tak, że ona nie żałuje ludzi, z którymi ma styczność, i że potrafi do nich podejść z zimną kalkulacją, gdyż już do tego przywykła. Powiedziała mi o pewnym mechanizmie, zwanym w psychologii DYSOCJACJĄ. Według K. to właśnie dzięki temu mechanizmowi jest w stanie pomagać potrzebującym. Nie będę się rozpisywać na temat procesu dysocjacji, gdyż ani nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, ani nie chcę nikogo zanudzić. W wielkim skrócie: K. regularnie odwiedza szpitalną łazienkę, w której wypłakuje cały swój żal, wściekłość i poczucie bezsilności wobec ludzi, których los okrutnie potraktował. Niesamowicie cieszy się nawet z „najmniejszych” międzyludzkich sukcesów, jakie odnosi z pacjentami: czyjegoś uśmiechu, wdzięczności i szczerej rozmowy. Dzięki temu, że jej umysł potrafi odciąć się od skrajnych emocji, K. nie przeżywa traumy, sytuacje jej nie przerastają, a ona ma możliwość udzielenia pomocy. Dysocjacja to szeroko pojęte rozszczepienie funkcji normalnie działających wspólnie. Jest to jeden z mechanizmów obronnych ludzkiej psychiki.

wzrastanie

Poznawanie i zrzeszanie wokół siebie takich ludzi, jak Wy, jest zdecydowanie największą zaletą prowadzenia bloga. Patrząc z tej perspektywy- Internet naprawdę dostarcza wspaniałych możliwości. W nie-wirtualnym życiu raczej byśmy się nie spotkali. Ale nie tylko nasza wymiana poglądów daje poczucie, że warto. Ogromną siłą napędową jest również MOTYWACJA, którą podtrzymują wizyty i komentarze Czytelników. A co łechce bardziej, niż komplementy? Pewna przecudowna osoba, również prowadząca bloga, walcząca o hospicjum w Hajnówce i nieszczędzącą pochwał i cennych rad zarówno autorskich, jak i życiowych, zaprosiła mnie do wystąpienia u siebie na blogu: https://teresaozimek.wordpress.com/2017/09/08/1350/ (klik).

Pani Teresa regularnie upewnia się, czy skrzydła rosną mi proporcjonalnie do potencjału, który według niej posiadam. Jest jednym z tych Aniołów, które spotykamy na swojej drodze życia.

flying

Z przykrością odkryłam, że witryna, na której prowadzę bloga, nie pozwala na polecanie (w Menu) blogów założonych gdzie indziej… Korzystając z okazji, chciałabym zachęcić Was do zajrzenia na poniższe wyjątkowe strony, które regularnie odwiedzam, a których liczba mam nadzieję będzie wzrastać z biegiem czasu:

https://plantacjamagicznychmysli.blogspot.co.uk/ (klik) Tutaj znajdziecie konkretną, magiczną wiedzę, ale nie tylko.

https://pegazwgrochy.wordpress.com/ (klik) Dzięki pewnej panterze poczytacie teksty ociekające kreatywnością i inteligencją.

http://iwonakmita.pl/ (klik) U tej pięknej pani każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

award

 

Na koniec ośmielę się wziąć udział w pewnej blogowej zabawie- Blog Liebster Award. Jest to bardzo ciepła i serdeczna forma wyróżnienia blogów, które wyjątkowo nam się podobają, i które według nas zasługują na uwagę. Większość stron, które uwielbiam i odwiedzam regularnie, można u mnie zobaczyć w Menu. Wszystkie są interesujące i wyjątkowe. Jest jednak dziewczyna pisząca w sposób bardzo bliski mojemu sercu. Jej teksty są ciekawie, lekkie i zawsze mówią o czymś ważnym. Szablon i kolorystyka bloga również mnie urzeka. Nominuję:

https://bagateleibibeloty.wordpress.com/ (klik)

Zasady nominacji:

 • nominację otrzymujecie od innego blogera, którego zdaniem zasługujecie na odkrycie i docenienie (jest to więc forma wyróżnienia);
 • odpowiadacie na zadane przez nominującego 11 pytań;
 • nominujecie kolejnych blogerów, którzy według Was zamieszczają treści godne polecenia innym;
 • przygotowujecie dla nich własne 11 pytań;
 • nie możecie nominować bloga, który Was nominował.

Moje pytania:

 1. Jaka tematyka blogów najbardziej Cię przyciąga?
 2. Jakich blogów unikasz/kompletnie Cię nie interesują?
 3. Co myślisz o ludziach, którzy planują swoje życie na wiele lat wprzód i konsekwentnie dążą do wyznaczonych celów?
 4. Czy wierzysz w zjawiska paranormalne i nie z tego świata/miałaś tego rodzaju doświadczenia?
 5. Jakie jest Twoje ulubione zwierzę, niekoniecznie domowe, a może z jakimś się utożsamiasz?
 6. Co zrobiłabyś z milionem wygranym na loterii?
 7. Czy masz jakieś zdolności/hobby, które raczej do niczego się nie przydają, ale sprawiają Ci dużo frajdy (jak np strzelanie z folii bąbelkowej haha)
 8. Jak Twoim zdaniem będzie wyglądał ewentualny koniec świata?
 9. Spod jakiego znaku Zodiaku jesteś i czy utożsamiasz się z jego cechami?
 10. Czy masz jakąś spożywczą obsesję/coś, co możesz zjeść/wypić zawsze, wszędzie i w każdej formie?
 11. Czy lubisz wesołe miasteczka i inne tego typu rozrywki dostarczające adrenaliny?

Pytania możesz wstawić u siebie lub napisać odpowiedzi w komentarzu u mnie, a ja je wkleję bezpośrednio pod pytaniami. Mam nadzieję, że się ucieszyłaś! 🙂

Tym oto optymistycznym akcentem kończę ten jeden wielki tematyczny misz-masz.

 

~~~~~~~~~~~~

 

Edytowane 21.09.2017

Pałeczka nominacji wróciła do mnie, więc muszę ją odbić. Tym razem chciałabym wyróżnić Blackie z bloga: https://comiduszazaspiewa.wordpress.com/. Jest chyba najmłodszą blogerką, którą odwiedzam, a mam z nią wiele wspólnego. Blackie, między innymi, regularnie proponuje zestaw nowo odkrytych piosenek. Interesuje się snami i jest bardzo wrażliwą dziewczyną. Ma piękne, głębokie i nad wyraz dojrzałe przemyślenia i spostrzeżenia. Mam do Ciebie Mała te same pytania, które zadałam podczas mojej pierwszej nominacji, ponieważ to właśnie te rzeczy najbardziej mnie interesują!

 1. Jaka tematyka blogów najbardziej Cię przyciąga?
 2. Jakich blogów unikasz/kompletnie Cię nie interesują?
 3. Co myślisz o ludziach, którzy planują swoje życie na wiele lat wprzód i konsekwentnie dążą do wyznaczonych celów?
 4. Czy wierzysz w zjawiska paranormalne i nie z tego świata/miałaś tego rodzaju doświadczenia?
 5. Jakie jest Twoje ulubione zwierzę, niekoniecznie domowe, a może z jakimś się utożsamiasz?
 6. Co zrobiłabyś z milionem wygranym na loterii?
 7. Czy masz jakieś zdolności/hobby, które raczej do niczego się nie przydają, ale sprawiają Ci dużo frajdy (jak np strzelanie z folii bąbelkowej haha)
 8. Jak Twoim zdaniem będzie wyglądał ewentualny koniec świata?
 9. Spod jakiego znaku Zodiaku jesteś i czy utożsamiasz się z jego cechami?
 10. Czy masz jakąś spożywczą obsesję/coś, co możesz zjeść/wypić zawsze, wszędzie i w każdej formie?
 11. Czy lubisz wesołe miasteczka i inne tego typu rozrywki dostarczające adrenaliny?

 

Tym razem to już chyba koniec wpisu 😛

Reklama

47 myśli w temacie “Jesteście kochani!

 1. Cieszę się razem z Tobą; to bardzo przyjemne uczucie, kiedy widzi się, że nasze przemyślenia nie pozostają bez echa.

  Jeśli chodzi o „zabawę” w nominowanie blogów – nie pokusiłabym się o wyróżnienie jednego, bo dla mnie samo umieszczenie linku do danego bloga, na swojej stronie jest takim wyróżnieniem.

  Link do bloga/strony z innego portalu da się zamieść na blog.pl – wysłałam e-maila z instrukcją.

  Polubienie

  1. Dziękuję za instrukcje! Tak myślałam, że czegoś po prostu nie wiem 🙂

   Masz rację, że podawanie linków do innych blogów jest już jakimś wyróżnieniem, ale dla mnie to przede wszystkim forma organizacji- widzę przed sobą wszystkie ulubione blogi w jednym miejscu i wiem w ciągu dwóch sekund, kto dodał coś nowego 😀

   Polubienie

 2. Mam nadzieję że te skrzydła urosną ci na tyle duże że będziesz na nich szybować po wyżynach szczęścia 🙂 Cieszę się że i ja mogę do tego dorzucić swoją cegiełkę,bo choć nie komplementuję często,to zawsze szczerze 🙂

  Polubienie

 3. Bardzo piękny jest ten wpis. Część o K. niezwykle mnie wzruszyła i zastanawiam się, jak można to przeżywać. Częste wypłakiwanie się, a na zewnątrz trzymanie pionu. Ogromnie ją podziwiam.
  Co do polecanych blogów to zachęciłaś mnie i na pewno do nich zajrzę:)

  Polubienie

 4. No i zrobiło się wzruszająco i pięknie… postawa K. Jest godna podziwu i szacunku. Twoj blog jak i te inne w menu są warte polecenia- czytania od deski do deski. Przeglądam różne blogi ale rzadko trafiam na taki jak ten. Dlatego wasze adresy mam zapisane !!! ☺

  Polubienie

 5. Jak to fajnie, że może być tak fajnie 😀
  Też nie liczyłam na to, że poznam tyle świetnych osób! A teraz codziennie (mimo, że nieraz przez kilka dni nie mogę spokojnie usiąść i Was poczytać) myślę co u Ciebie i co u innych z naszej paczki blogującej 🙂
  Miło czytać takie wpisy, jednak blogowanie zbliża ludzi – niech tak pozostanie!
  Stay gorgeous! :*

  Polubienie

 6. Ummm… Przyznam szczerze, że choć mam gorączkę i ciepło mi w twarz, to chyba zarumieniłam się jeszcze mocniej! Dzięki za takie wyróżnienie, skoczyło mi +100 punktów do wiary w siebie 🙂 [Matylda, jak zawsze hurraoptymistycznie, twierdzi, że do „własnej za*ebistości”, ale już nie popadajmy w przesadę ;)]

  Poza tym:
  1. Również podziwiam K.! W sumie chyba poczytam zaraz o owej dysocjacji, bo zauważyłam, że często w chwilach bardzo stresujących też potrafię „odciąć się” od emocji. A może u mnie to jednak psychopatia? Kto wie 😉
  2. Wszystkie blogi, które poleciłaś zaraz zacznę czytać, choć miałam na dziś inne ambitne plany (echhh). Czy Ty wiesz, ile ja mam w przeglądarce już pootwieranych zakładek z innymi blogami? Tu w sumie od razu:
  3. Blogosfera jest cudowna, potwierdzam również! Daje kopa, daje wiedzę, daje do myślenia, daje cudowne znajomości. Ino jeść nie daje. Chociaż, w sumie…
  4. A o Share Weeku słyszałaś? Ostatnio o nim myślałam i zastanawiałam się kogo będę nominować, bo to już w sumie za pasem nowa edycja (przecież już za chwilkę nowy rok!). I wiem, ale nie powiem ]:> (wiedziałam przed przeczytaniem tego wpisu, żeby nie było ;))

  Polubienie

  1. O Share Week’u nie słyszałam 🙂
   I masz rację- tyle można się z blogów dowiedzieć, znaleźć temat do dyskusji, to taka książka online pisana na żywca, jak w „Niekończącej się opowieści” 🙂

   Polubienie

 7. Włoska kuchnia jest najlepsza! Choć jak byłam w Alpach z uczelnią to gdy 5 dnia podali mi ZNOWU makaron to zaczęłam się zastanawiać czy potrafią coś innego ugotować 😀 Tak czułam, że najchętniej byś zamieszkała gdzieś indziej niż w Europie! Z Brazylii nie jest daleko do Peru, więc się możemy odwiedzać haha. Co do kotów to mam swojego i zdecydowanie mi to odpowiada, choć jak wychodzę to czuję się jakbym swoje dziecko zostawiła i staram się żeby jak najmniej czasu była sama 😀

  Ja kocham trzech blondynów na tym świecie: mojego Piotra, Leonarda DiCaprio i Ryana Goslinga. Dla mnie mogliby w trójkę zagrać na jednym ekranie hahah.

  Polubienie

 8. Też za mną najbardziej przemawia kot, choć nie ukrywam że pieska też chciałabym mieć. Znając mnie i moje ciągłe zmienianie zdań na każdy temat, to też pewnie bym go zaniedbała. Koty podobają mi się pod tym względem, że czasami zachowują się jak ja: niezależnie, wolna dusza i samolubnie. Nie jestem samolubem (chyba;)) , ale czasami odcinam się od innych i nie zważam na nich, zwykle jak mam gorszy dzień.
  Mamy także podobne gusta muzyczne:) No ale to już wyszło na jaw, na moim Top 5 😉 Podoba mi się jeszcze historia założenia Twojego bloga. To piękne, kiedy inni ludzie nas inspirują.

  Polubienie

 9. Nigdzie nie opublikowałem swojego bloga, ani na fb, ani nigdzie indziej. Ciekawiło mnie to czy ktoś go w ogóle jest w stanie znaleźć i przeczytać chociaż jeden mój wpis. Siedząc przed kompem zobaczyłem komentarz. Sygnał do mózgu- ktoś przeczytał, lepiej – skomentował. Przyjemna chwila. Chyba zapale… cygaro ;p
  Pozdrawiam 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s